top of page

EĞİTİM VE KARİYER DESTEK PROGRAMI

BİR KAMU-STK-ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ PROJESİ

Bir çok çevre ve sosyal sorunlarla yüz yüze gelmiş bulunan dünyamızda yeni çözüm yolları ve uygullamaları da devreye girmektedir. "MODERN AHŞAP YAPILAR" da çevre sorunları ve iklim değişikliği için çözüm öneren modern çevreci bir yaklaşım olarak dünyada hızla yaygınlaşmaktadır. Ülkemizde de Ahşap sektörü temsilcisi Sivil Toplum Örgütleri(TORİD-UAB) ve Ahşabın Kaynağı Orman Genel Müdürlüğü günümüzün ve önümüzdeki yılların potansiyel iş ve kariyer fırsatları sunan Ahşap Malzeme ve Yapı Tasarım ve uygulamalarını tanıtmak ve temel bilgileri aktarmak için bir dizi seminer programı hazırlamışlardır. Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Orman ve Ağaçişleri Endüstri Mühendislikleri öğrencileri ve diğer ilgililer için organize edilen yaklaşık 20 saatlik bir seminer dizisini konunun uluslararası uzmanı Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Prof. Ario Ceccotti, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Türker Dündar ve İstanbul Şehir Üniversitesin Mimarlık ve Tasarım Fakültesinden Dr. Halil İbrahim Düzenli'nin katkıları ile ücretsiz olarak sunmaktan mutluluk duyarız.

“Modern Ahşap Yapılar”

BİLMENİZ GEREKEN BİRKAÇ HUSUS

Geleceğin şehirlerini Ahşap Yapı Mühendisleri(Timber Engineer) inşa edecekler. Gelecekte iyi bir iş ve kariyer için Modern Ahşap Yapılar (Ahşap Yapı Tasarımı) seminerleri iyi bir fırsat.

Modern Ahşap Yapılar konulu Seminer programının son oturumu 27 Nisanda gerçekleştirilecek. Bu bölümde Mimar Halil İbrahim Düzenli "Ufki Şehir, Mimari ve Ahşap" konulu bir sunum gerçekleştirecek, Prof. Ario Ceccotti Ahşap Yapılar hakkında ipuçları vermeye devam edecek.

Seminer bütün Üniversitelerdeki Mimarlık, İnşaat ve Orman ve Ağaçişleri Endüstri Mühendislikleri bölümü öğrenci ve akademisyenlere açıktır ayrıca kamu ve özel sektördeki tüm ilgili Mimar ve Mühendislerde davetlidir.

İlgili bütün üniversite akademisyen ve öğrencilerine açık bir program, kayıt için geç kalmayın.

AKADEMİK KADRO VE PROGRAM

Masif Ahşap Modern Yapı sistemleri konusunda dünyaca ünlü bilim insanı Ario Ceccotti'nin günümüzde trend olan CLT çok katlı yapılar hakkında vereceği ip uçları Mimar, İnşaat Mühendisleri ve Orman ve Ağaçişleri Endüstri Mühendisleri için çok değerli olacaktır.
Ayrıca uzman hocalarımızın Ahşap Yapı Malzemeleri ve Mimari anlayışlar ve Ahşap konularuındaki sunumlarını en iyi şekilde değerlendireceğinizi umuyoruz.

Ario resim.jpg

Ario ceccotti

Boğaziçi Üniv. İnşaat Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi

Dr. Ario Ceccotti is a civil engineer who has pioneered timber engineering in Italy. As a researcher at the University of Florence, he focused wood construction structural performance since early 80’s. During his tenure as a Professor at the University of Venice, Faculty of Architecture, he was appointed the Director of IVALSA-CNR Trees and Timber Institute where he continued to serve until 2013, working on the ways how to valorize the use of wood in construction through new timber based products like CLT and hybrid components.
Dr. Ceccotti was the Chairman of 2010 World Conference of Timber Engineering, and he served as a member of the drafting panel of Eurocode 5 and Eurocode 8, ENV versions. He was a visiting professor at EPFL, Lausanne and at UBC, Vancouver. As visiting scientist at Forintek Laboratory in Canada, Dr. Ceccotti initiated the way for a better understanding of the basics of timber construction for seismic behavior and design, and his work culminated with the outstanding SOFIE test conducted on a seven story CLT building on the shaking table of NIED Kobe Laboratory in Japan in year 2007. He has authored/co-authored more than 200 papers and three books, mostly on Timber Engineering.
Topic title: "Modern Timber Construction: few things you should know"

Dates: 6-13-20-27 Appril 


ario.ceccotti@boun.edu.tr

Türker_Dündar_resim.jpg

Türker Dündar

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı

Akademik alanı Orman Endüstri Mühendisliği olan Prof. Dündar Ahşap Mekaniği konusunda uzmanlaşmış bir bilim insanı. Odun Mekaniği ve Teknolojisi, Ahşap Yapı Malzemeleri, Ahşap Yapılar ve Tasarım Esasları araştırma alanlarından bir kaçı. Türker Hocanın yaklaşık 70 adet makele ve yayını bulunmaktadır. Ahşap malzemelerin tahribatsız testleri konusunda bilimsel ve uygulamalı birikime sahiptir. Bu eğitim destek programında Ahşap ve Ahşap Yapı Malzemeleri konusunda yaklaşık 4 saat mimar ve inş. mühendisleri için çok faydalı sunumlar gerçekleştirecek.

Konu Başlığı: "Bir Yapı Malzemesi olarak Ahşap"

Tarih: 6 Nisan 2019

dundar@istanbul.edu.tr

halil_ibrahim.duzenli.jpg

Halİl İbrahİm Düzenlİ

İstanbul Şehir Üniv. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölüm Başkanı

16. ve 17. Yüzyıl Osmanlı Zihniyet Kalıplarını ve Mimarlığını Anlamlandırma Denemesi" isimli teziyle mimarlık dalında Doktorluk ünvanını almıştır. İdrak ve İnşa, Trabzon Kent Mirası: Yer-Yapı-Hafıza ve Ufki Şehir: Turgut Cansever’in İzinde Halil İbrahim Hocanın eserlerinden birkaçıdır. Araştırma ve ilgi alanları ise 
Mimarlık tarihi yazımı, 16-17. yüzyıl Osmanlı mimarisi, İslam coğrafyasında mimarlık, 20. yüzyıl mimarlık kuramları ve uygulamaları, Trabzon, Mardin ve İstanbul şehir tarihi ve ahşap sivil mimari, Turgut Cansever, Ufki(yatay) şehir konularıdır. Halil İbrahim Düzenli bu program kapsamında "Ufkî Şehir, Mimari ve Ahşap" konulu sunumu ile yaklaşık 2 saat katılımcılar ile olacak. Mimarlı ve Ahşap konusunda farlı bir pencere açacağından eminiz.

Konu Başlığı: "Ufki Şehir, Mimari ve Ahşap"

Tarih: 27 Nisan 2019

halilibrahimduzenli@sehir.edu.tr

SEMİNERLER DİZİSİ

"MODERN AHŞAP YAPILAR:

Bilmeniz gereken birkaç husus" 

TARİH: 6  Nisanda başlayan seminer dizisi 20-27 Nisan 2019 10:00-14:00 da devam ediyor.

YER: İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisler Konferans Salonu Maslak (Metro ve Otobüs ile ulaşım mümkün)

MODERN AHŞAP YAPILAR
SEMİNER DİZİSİ
PROGRAM

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ, MİMARLIK FAKÜLTELERİ, ORMAN VE AĞAÇİŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİKLERİ ÖĞRENCİLERİ VE DİLEYEN TÜM MİMAR, MÜHENDİS VE ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İÇİN ÜCRETSİZ EĞİTİM DESTEK PROGRAMI


6 – 13 – 20 – 27 NİSAN 2019 10:00-14:00

4 CUMARTESİ BOYUNCA YAKLAŞIK 20 SAAT

YER: İSTANBUL ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ (MASLAK) SOSYAL TESİSLER KONFERANS SALONU (Otobüs ve Metro ulaşımı mümkün)


6 NİSAN 2019 10:00-14:00

AÇILIŞ:   

PROF. ARİO CECCOTTİ TANITIM SUNUMU


KONUŞMACI: 

PROF.DR. TÜRKER DÜNDAR

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA ORMAN FAKÜLTESİ, ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANI, AHŞAP MEKANİĞİ UZMANI

KONU: “BİR YAPI MALZEMESİ OLARAK AHŞAP”


13 – 20  NİSAN 2019 10:00-14:00

KONUŞMACI: 

PROF. ARIO CECCOTTİ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜH. FAKÜLTESİ

KONU: “MODERN AHŞAP YAPILAR”

 BİLMENİZ GEREKEN BİR KAÇ HUSUS

(Prof. Ario Ceccotti sunumları İngilizce olacaktır, CANLI TERCÜME YAPILACAKTIR.)


27 NİSAN 2019

10:00-12:00

KONUŞMACI:

MİMAR DR. HALİL İBRAHİM DÜZENLİ

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI, MİMARLIK BÖLÜM BAŞKANI

KONU:  “UFKİ ŞEHİR, MİMARİ VE AHŞAP”

12:00-14:00

KONUŞMACI:

PROF. ARIO CECCOTTİ KAPANIŞ SUNUMU


KAPANIŞ VE SERTİFİKA DAĞITIMI

NOT:  KATILIMCI SAYISI 225 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

TAM KATILIM SAĞLAYANLARA KATILIM SERTİFİKASI TAKDİM EDİLECEKTİR.


bottom of page